Društvo za psihološku pomoć je nevladina i neprofitna organizacija koja djeluje od 1993. godine. Jedno od osnovnih područja djelovanja su projekti i programi izravne psihosocijalne pomoći i podrške, kroz različite oblike psihosocijalnih intervencija kao što su savjetovanje, psihoterapija, psihološke krizne intervencije, psihosocijalni tretman počinitelja nasilja i dr. 2003. godine osnovan je Centar za djecu, mlade i obitelj Modus, u sklopu kojeg se odvijaju aktivnosti psihosocijalne podrške za građane. One uključuju individualne i grupne programe te omogućuju sveobuhvatnu podršku obiteljima.
U Savjetovalištu se kontinuirano nudi individualno, partnersko, roditeljsko i obiteljsko savjetovanje i psihoterapija, namijenjeno svim dobnim skupinama, s ciljem povećanja kvalitete života djece, mladih i obitelji. Od grupnih programa se redovito provode programi usmjereni na mentalno zdravlje, komunikacijske vještine, učenje te podršku obitelji u razvodu.
Savjetovalište Centra za djecu, mlade i obitelj Modus
Savjetovalište Centra Modus je namijenjeno svima kojima je potrebna podrška u rješavanju svakodnevnih životnih teškoća i problema, neovisno o dobi. Neki od najčešćih problema s kojima su se ljudi javljali na savjetovanje su: problemi u obitelji ili partnerskom odnosu, razvod braka koji dovodi do poteškoća kod djece ili problema u dogovaranju između roditelja, problemi u komunikaciji s drugim ljudima, problemi na poslu, gubitak bliske osobe, problemi u odgoju djece, emocionalne poteškoće i dr.
Pokazalo se da se uključivanjem u programe savjetovališta i dobivanjem psihosocijalne podrške poboljšava kvaliteta obiteljskih odnosa i života članova obitelji. Savjetovanje može biti korisno pojedincima, parovima, obiteljima, roditeljima te djeci i mladima, stoga nude:
- Terapiju igrom (play terapiju) za djecu
- Dječju integrativnu terapiju
- Art terapiju za djecu, mlade i odrasle
- EMDR terapiju
- Individualno savjetovanje i psihoterapiju za mlade i odrasle
- Roditeljsko savjetovanje
- Partnersko savjetovanje i psihoterapiju
- Obiteljsko savjetovanje i psihoterapiju
Susreti u individualnom savjetovanju obično traju 60 minuta, dok partnerski i obiteljski savjetodavni susreti traju 90 minuta.
Partnersko savjetovanje u slučaju nasilja u obitelji
U slučaju partnerskog nasilja u obitelji, u Centru Modus dostupan je program psihosocijalnog partnerskog savjetovanja. Kroz program partneri će dobiti podršku, razviti komunikacijske i životne vještine, kao što je npr. suočavanje sa stresom te priliku za usvajanje vještina nenasilnog rješavanja sukoba u svojem odnosu i stvaranja nenasilnog obiteljskog okruženja.
Za više informacija i dogovor termina inicijalnog razgovora javite se na brojeve telefona 01/4826 111 i 095/5800 322 ili slanjem upita na e-mail: modus@dpp.hr.