Mreža podrške

Informirajte se o postpenalnom prihvatu, obiteljskim centrima, podršci za roditelje i drugim temama za zatorenike i bivše zatvorenike.

Popis mreže podrške po županijama obuhvaća različite institucije i udruge koje pružaju različite vrste pomoći – pravno savjetovanje, psihosocijalnu podršku, zapošljavanje, programe edukacije te sve ostale dostupne usluge.

Iskustva udruge Hrabri telefon u pružanju podrške majkama

U okviru projekta moto#R održana su individualna savjetovanja za bivše i sadašnje partnerice počinitelja kaznenih djela. Koja su iskustva u radu imali možete pročitati u nastavku, a ako se i sami odlučite za takav vid podrške, kontakt podatke možete pronaći na kraju teksta.

pročitaj više

Stambena zajednica STIJENA RESOC

Stambena zajednica STIJENA RESOC prva je u Hrvatskoj otvorila svoja vrata bivšim zatvorenicima u rujnu 2016. godine.

pročitaj više

Savjetovanja za majke ili skrbnike djece čiji je roditelj na izdržavanju kazne zatvora

Udruga Roda sa suradnicima organizira besplatno individualno savjetovanje majki djece čiji je otac na izdržavanju kazne zatvora ili je izašao iz zatvora, a za savjetovanje se mogu javiti i druge odrasle osobe koje skrbe o djeci čiji je roditelj na izdržavanju kazne zatvora. 

pročitaj više

Usluge udruge ANST 1700 i zadruge VITA-ANST

Kako bi pružila što bolju podršku, udruga ANST 1700 osmislila je cjeloviti resocijalizacijski program kao odgovor na prepreke s kojima se susreću liječeni ovisnici i bivši zatvorenici u reorganizaciji novoga života. 

pročitaj više

COPE daje glas svoj djeci čiji su roditelji u zatvoru

Tijekom lipnja, Children of Prisoners Europe podiže svijest javnosti o potrebama djece zatvorenika i specifičnim, izazovnim okolnostima u kojima ta djeca odrastaju. U kampanji 2021. COPE poziva djecu da kažu svoja iskustva i svoje želje.

pročitaj više

Zločin nije moj, ali kazna ipak jest 2021.

Mreža organizacija Children of Prisoners Europe (COPE) pokrenula je tradicionalnu lipanjsku kampanju podizanja svijesti o potrebama i pravima djece čiji su roditelji zatvorenici Zločin nije moj, ali kazna ipak jest (Not my crime, still my sentence).

pročitaj više

Split: Novi termini cirkuskih radionica za djecu zatvorenika i zatvorenica

Udruge Roditelji u akciji – Roda i Tricycle Trauma organiziraju kreativne cirkuske  radionice za djecu zatvorenika i zatvorenica u Zagrebu, Osijeku i Splitu.

pročitaj više

Podrška majkama djece čiji je otac bio ili je trenutno na izdržavanju kazne zatvora ili na probacijskom radu

Otac vašeg djeteta je bio ili je trenutno na izdržavanju kazne zatvora ili na probacijskom radu. S njim ste u dobrom odnosu ili uopće ne želite susrete. Prijavite se na besplatne radionice za podršku mamama ili individualno savjetovanje ovisno o tome koji vam vid podrške više odgovara.

pročitaj više

Radionice za podršku majkama djece čiji se otac nalazi na izdržavanju kazne zatvora

Ako ste majka djeteta čiji je otac na izdržavanju kazne zatvora, prijavite se na radionice koje vode zaposlenice Hrabrog telefona, na kojima ćete dobiti podršku u nošenju sa životnim okolnostima u kojima odgajate zajedničko dijete.

pročitaj više

Pozivamo vas na radionicu za tate Supertata nakon zatvora

Prijavite se na besplatni ciklus radionica o aktivnom očinstvu Supertata nakon zatvora. Želimo osnažiti tate u njihovoj očinskoj ulozi i pomoći im da razviju pozitivne odnose sa suprugom / partnericom i djetetom u izazovnom periodu povratka u društvo nakon odsluženja kazne zatvora.

pročitaj više

S.N.A.G.A. ŽIVOTA – program aktivne edukacije koji osnažuje život na slobodi

Inovativna metodologija projekta S.N.A.G.A. ŽIVOTA usmjerena je osnaživanju i resocijalizaciji počinitelja kaznenih djela koji su odslužili svoje kazneno pravne sankcije, kroz četiri metodološke cjeline 21-dnevne modularne edukacije.

pročitaj više

Projekti i aktivnosti Udruge Vida namijenjene zatvorenicima i bivšim zatvorenicima s problemom ovisnosti

Udruga za pomoć ovisnicima Vida Rijeka trenutno provodi dva projekta financirana od strane Ministarstva pravosuđa s aktivnostima namijenjenim zatvorenicima/cama s problemom ovisnosti.

pročitaj više

Kakvu pomoć nude obiteljski centri

Obiteljski centri djeluju unutar centara za socijalnu skrb i možete im se obratiti kada je vama ili vašoj obitelji potrebna stručna pomoć i potpora u vezi s brakom, roditeljstvom ili nošenjem sa svakodnevnim pitanjima.

pročitaj više

Kome i kada se možete obratiti za pomoć vezano uz roditeljstvo? 

Centar za socijalnu skrb i Obiteljski centar promiču jačanje roditeljskih vještina i zaštitu djece čiji se roditelji nalaze na izdržavanju kazne zatvora.   

pročitaj više

Besplatni programi obrazovanja u udruzi Zdravi grad

Zdravi grad iz Splita trenutno provodi projekt koji omogućuje počiniteljima kaznenih djela koji su izašli iz kaznene ustanove i/ili su u sustavu probacije, a imaju minimalno završeno osnovno obrazovanje, da se besplatno obrazuju za deficitarna zanimanja koja su vrlo tražena na tržištu rada.

pročitaj više

Uloga bajki i priča u zbližavanju roditelja i djece - Čitateljski program

U Čitateljskom programu za roditelje i djecu u kaznenim tijelima, roditelji iz kaznenoga tijela čitaju priču koju snime i pošalju djetetu zajedno s knjigom. To je jedan od načina zbližavanja i stvaranja uspomena. 

pročitaj više

Postpenalni prihvat u suradnji sa Zajednicom Pape Ivana xxiii

Postpenalni prihvat namijenjen je svim kažnjenicima i kažnjenicama u Republici Hrvatskoj s problemom ovisnosti ili eksperimentatorima, te maloljetnicima i maloljetnicama s problemima u ponašanju.

pročitaj više

Postpenalni prihvat i uključivanje u programe u zajednici, Liga za prevenciju ovisnosti Split

Liga za prevenciju ovisnosti Split ima različite rezidencijalne ili programe psihosocijalne podrške namijenjene bivšim i sadašnjim zatvorenicima.

pročitaj više